0

Allen tegen allen

De lange winter van 1933 en het ontstaan van de Tweede Wereldoorlog

Paul Jankowski

Hardback / gebonden | Nederlands
  • Op werkdagen voor 23 uur besteld, de volgende dag geleverd.
  • Op voorraad in onze winkel. Afhalen tijdens openingsuren.
€ 42,99
Omschrijving

1933: de winter waarin de wereld van naoorlogs in vooroorlogs veranderde

Dit is een boek dat gaat over de kracht van slechte ideeën. Het gaat over een specifieke winter, die van 1933, en zoekt een antwoord op de vraag waarom een heleboel dingen toen zo misgingen.

In die specifieke winter kwam Hitler aan de macht, verliet Japan de Volkenbond, richtte Mussolini zijn buitenlands beleid op het Somalisch schiereiland. In die maanden werd Roosevelt verkozen, veranderde Frankrijk drie keer van regering en raakte de ooit zo charismatische groep van overwinnaars na 1918 verder van elkaar verwijderd door verschillende opvattingen over oorlogsschulden, wapens, valuta, invoerrechten én de omgang met Duitsland. Op het grondgebied van de Oekraïense Sovjetrepubliek kwamen vanwege een hongersnood bovendien miljoenen mensen om én was er wereldwijd sprake van een enorme economische crisis. En in Genève kwam de wereldontwapeningsconferentie tot stilstand omdat de deelnemende landen het niet eens konden worden. Die specifieke winter veranderde de wereld van naoorlogs in vooroorlogs.

In dit boek onderzoekt Paul Jankowski hoe burgers op meerdere plekken ter wereld samenspanden om hun verscheidene regeringen richting een oorlog te drijven die maar weinigen van hen wilden en geen van hen onder controle kon houden. Jankowski baseert zich hierbij op nooit eerder gepubliceerde bronnen, zoals de handgeschreven notities van de Franse ambassadeur na zijn ontmoeting met Hitler, en daarnaast op memoires, krantenartikelen en radio-uitzendingen, om zo het proces dat in die winter van 1933 begon voor een breed lezerspubliek te reconstrueren. Voor de lezers van Ian Kershaw en Antony Beevor.



Paul Jankowski is hoogleraar Geschiedenis aan Brandeis University. Hij heeft meerdere boeken geschreven, waaronder Stavisky: A Confidence Man in the Republic of Virtue, Shades of Indignation: Political Scandals in France, Past and Present, en meest recentelijk Verdun: The Longest Battle of the Great War.

Specificaties
  • Uitgever
    Spectrum
  • Druk
    1
  • Verschenen
    aug. 2020
  • Bladzijden
    544
  • Genre
    Moderne geschiedenis (1870-heden)
  • Afmetingen
    238 x 162 x 49 mm
  • Gewicht
    983 gram
  • EAN
    9789000348527
  • Bindwijze
    Hardback / gebonden
  • Taal
    Nederlands

Reviews van klanten

Ook een review schrijven?

Log in op uw account of maak een eigen account aan.

Inloggen

Gerelateerde producten

Fall Of The Ottomans

Fall Of The Ottomans

Eugene Rogan
€ 14,95
Pursuit Of Power

Pursuit Of Power

Richard J. Evans
€ 17,95

€ 25,50
Caught In The Revolution

Caught In The Revolution

Helen Rappaport
€ 15,95
Hotel Schiller

Hotel Schiller

Marjolein Bierens
€ 24,99